Gydytojo profesija iš arčiau

Gydytojo profesija – viena atsakingiausių, nes gydytojams dažnai tenka spręsti žmogaus gyvybės ar mirties klausimus.

Nors medicina šiais laikais žymiai pažangesnė, tačiau, deja, žmonės nenustojo sirgti. Priešingai – turi kovoti su civilizacijos ligomis, naujais virusais, bakterijomis, įvairių avarijų pasekmėmis. Dėl to gydytojo profesija nepraranda prasmės, o tampa tiesiog ypatingai svarbi visuomenės gyvenime. 

Galiu drąsiai teigti, jog tai profesija, kurioje vietos abejonėms ir klaidoms nėra, todėl knygos, mokymasis, pacientų skambučiai – gydytojų kasdienybė. Dėl šios priežasties dažnai nukenčia šeima ar sutrikdomas asmeninis gyvenimas. Dar viena neigiama šios profesijos pusė yra tai, kad atlyginimas neatitinka atlikto darbo. Universitete šešeri metai mokymosi, o po to dar 2 – 6 metai rezidentūroje – štai priežastis, labiausiai atbaidanti jaunus žmones nuo mediko profesijos pasirinkimo. 

Tačiau žmonės vistiek tai renkasi, nes vienas didžiausių šios profesijos privalumų – išskirtinė padėtis visuomenėje, prestižas ir garbė. Žinoma, yra ir tokių žmonių, kurie neatsižvelgdami į šios profesijos privalumus renkasi būti gydytoju, nes jie jaučiasi sukurti būtent tuo užsiimti savo gyvenime. Hipokrato žodžiais tariant: „Medicina yra tas pats kilniausias iš visų menų.“


Visiems žinoma, jog gydytojas turėtų būti:
  • atsakingas, darbštus kruopštus, mokantis bendrauti,
  • šaltakraujis, mokantis kontroliuoti savo jausmus ir greitai priiminėti sprendimus,
  • visada pasiruošęs padėti žmogui bet kuriuo paros metu, bet kurioje vietoje.

Norint būti gydytoju, vidurinėje mokykloje reikia mokytis biologiją, chemiją, fiziką, matematiką, lietuvių kalbą bei užsienio kalbas. O vėliau išlaikyti lietuvių k., biologijos, chemijos, (fizikos) egzaminus. (Norint įstoti į nemokamą vietą dar plius matematikos ir užsienio kalbos egzaminą).

Medicinos mokslai išskirtiniai tuo, kad šios krypties studijavimas – tai ne tik teorija, bet ir (daugumoje) praktika.

Mediciną studijuoti galima tik dviejuose universitetuose Lietuvoje:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą